ÁLTALÁNOS SZERZŐDÉSI FELTÉTELEK

Hatályba lépés ideje: 2023.11.11.

 

Bevezetés

Kérjük, a saját érdekében gondosan olvassa át általános szerződési feltételeinket, mivel Ön rendelése leadásával automatikusan elfogadja azokat.

Amennyiben webshopunk használatával, a vásárlás folyamatával, termékeinkkel vagy általános szerződési feltételeinkkel kapcsolatos kérdése van, felveheti velünk a kapcsolatot az alábbi elérhetőségeken:

Név: A honlap üzemeltetője : FelcsikiDániel E.V.

Cím:1027 BP Varsányi Irén u 33

Adószáma: 55676070-1-41

Nyilvántartási szám: 54391756

Képviselő neve: Felcsiki Dániel

E-mail cím: felcsikikata@gmail.com

 

Fogalmak

Felek: Eladó és Fogyasztó/Vállalkozás együttesen

Fogyasztó: gazdasági tevékenysége, illetve szakmája körén kívül eljáró nagykorú, 18. életévét betöltött természetes személy

Fogyasztói szerződés: szerződés, melynek egyik alanya Fogyasztónak minősül

Jótállás: a Fogyasztói szerződés esetében a Polgári Törvénykönyv szerint

  • jogszabályi kötelezettségen túlmutató, illetve önként, a szerződés megfelelő teljesítéséért vállalt jótállás
  • kötelező jótállás, mely jogszabályon alapul

Szerződés: Eladó és Fogyasztó/Vállalkozás között a webshop és e-mail felhasználásával történő adásvételi szerződés megkötése

Távollévők között kötött szerződés: a szerződés tárgyát képező termék megvásárlására vagy szolgáltatás nyújtására irányuló szerződés, amely a felek egyidejű fizikai jelenléte nélkül, távollévők közti kommunikációs eszköz alkalmazásával, távértékesítési rendszer keretein belül kerül megkötésre

Távollévők közti kommunikációs eszköz: a felek távollétében szerződési nyilatkozat megtételére alkalmas eszköz, pl. internetes hozzáférést biztosító eszköz, nyomtatvány, katalógus, telefon

Termék: webshopunk árukészletében lévő, eladásra szánt, birtokba vehető, Szerződés tárgyát képező, forgalomképes ingóság

Vállalkozás: gazdasági tevékenysége, illetve szakmája körében eljáró személy

Webshop: 10pont.hu (egyedizajn.hu), melyen a szerződéskötés megvalósul

 

Vonatkozó jogszabályok:

  • 1997. évi CLV. törvény a Fogyasztóvédelemről
  • 1999. évi LXXVI. törvény a szerzői jogról
  • 2001. évi CVIII. törvény az elektronikus kereskedelmi szolgáltatások, valamint az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről
  • 151/2003. (IX.22.) kormányrendelet a tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról
  • 2011. évi CXII. törvény az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról
  • 2013. évi V. törvény a Polgári Törvénykönyvről
  • 45/2014. (II.26.) kormányrendelet a Fogyasztó és a vállalkozás közötti szerződések részletes szabályairól
  • Az Európai Parlament és Tanács (EU) 2016/679. rendelete (2016.04.27.) a természetes személyek személyes adatainak kezeléséről és védelméről, továbbá ezen adatok szabad áramlásáról, valamint a 95/46/EK rendelet, azaz az általános adatvédelmi rendelet hatályon kívül helyezéséről
  • Az Európai Parlament és Tanács (EU) 2018/302. rendelete (2018.02.28.) a belső piacon belül a Fogyasztó állampolgársága, lakó/letelepedési helye alapján való indokolatlan területi alapú tartalomkorlátozással és a megkülönböztetés egyéb formáival szembeni fellépésről, valamint a 2006/2004/EK és az (EU) 2017/2394. rendelete, továbbá a 2009/22/EK irányelv módosításáról

 

ÁSZF hatálya és elfogadása

A vonatkozó jogszabályok mellett a megkötésre kerülő szerződés tartalmát általános szerződési feltételeink is szabályozzák. Ennek keretein belül összefoglaljuk az Önt és minket megillető jogokat, kötelezettségeket, a szerződéskötés feltételeit, a fizetési, illetve szállítási feltételeket, a határidőket, a felelősséggel kapcsolatos szabályokat, továbbá az elállási jog gyakorlásának feltételeit.

Ön rendelése leadásával elfogadja Általános szerződési feltételeinket, mely a megkötésre kerülő szerződéshez tartozik.

 

Szerződés nyelve és formája

A szerződés nyelve magyar.

A szerződés a megrendelés leadásával jön létre, Általános szerződési feltételeink elfogadásával.

Árak

Áraink forintban értendők, és 0% ÁFA-t tartalmaznak. Az árváltoztatás jogát fenntartjuk.

 

Panaszügyintézés és jogérvényesítési lehetőségek

A Fogyasztó a terméket, illetőleg tevékenységünket illető kifogásait fent megjelölt elérhetőségeinken keresztül juttathatja el nekünk, írásos formában.

A panasz vonatkozhat a részünkről eljáró személy viselkedésére, munkájára, esetleg mulasztására, mely a termék forgalmazásával, értékesítésével közvetlen kapcsolatban áll.

A panaszt a beérkezéstől számított 30 napon belül írásban megválaszoljuk. A panasz elutasítása esetén indoklással tartozunk a panasztevő felé.

A panaszt és a válasza másolati példányát 5 évig megőrzzük, ellenőrző hatóság kérésére bemutatjuk.

Ha a Fogyasztó a panaszt elutasítja, az illetékes hatóság vagy békéltető testület eljárását kezdeményezheti.

Abban az esetben, ha a köztünk lévő jogvita tárgyalások útján sem rendeződik, a Fogyasztó további jogérvényesítési lehetőségekkel élhet:

Fogyasztóvédelmi Hatósági eljárás

A Fogyasztói jogok megsértése esetén a Fogyasztó jogosult panaszt tenni a lakóhelye szerint illetékes Fogyasztóvédelmi Hatóságnál. A hatóság dönt a Fogyasztóvédelmi eljárás lefolytatásáról a panasz elbírálását követően. Az elsőfokú hatósági feladatokat a járási hivatalok látják el. Elérhetőségük: http://jarasinfo.gov.hu/

 

Bírósági eljárás

A Fogyasztó polgári eljárás keretein belül jogosult a jogvitából származó követelésének bíróság előtti érvényesítésére a Polgári Törvénykönyvről szóló 2013. évi V. törvény, valamint a Polgári Perrendtartásról szóló 2016. évi CXXX. törvény rendelkezései szerint.

 

Online vitarendezési platform

Az Európai Bizottság által létrehozott weboldalon, Fogyasztói regisztrációt követően, az oldalon található kérelem kitöltésével a Fogyasztó rendezheti az online vásárlással kapcsolatos jogvitáit bírósági eljárás indítása nélkül. Ez is egy módja a távolsági korlátok nélküli Fogyasztói jogérvényesítésnek.

A Fogyasztó panaszt tehet az online vásárolt termékkel/szolgáltatással kapcsolatban, és lehetősége van ezen az online vitarendezési platformon a bepanaszolttal együtt kiválasztani, hogy mely vitarendezési testületet bízzák meg a panasz kezelésével.

Az online vitarendezési platform a következő weboldalon érhető el: https://webgate.ec.europa.eu/odr/main/?event=main.home.show&lng=HU

Szerzői jogok

Weboldalunk szerzői műnek minősül a szerzői jogról szóló 1999. évi LXXVI. törvény 1. § (1) bekezdése értelmében, szerzői jogi védelem alatt áll minden egyes része. Tilos a weboldalunkon található képek, szövegek, szoftveres, illetve grafikai programok engedély nélküli használata, továbbá a weboldalunkat módosító, kártékony alkalmazások használata, ugyanezen törvény 16. § (1) bekezdése szerint. Felhívjuk figyelmét, hogy weboldalunkról, valamint adatbázisunkból történő anyagok, képek, videók, szövegek átvételére kizárólag a jogtulajdonos írásos hozzájárulása esetén van lehetőség, forrásmegjelölés feltüntetése mellett.

Részleges érvénytelenség és magatartási kódex

Abban az esetben, ha az általános szerződési feltételeink egy pontja jogilag hiányos/hatálytalan lenne, arra a részre a vonatkozó jogszabályok rendelkezései az irányadóak. A szerződés többi része továbbra is érvényes. A Fogyasztókkal szembeni tisztességtelen kereskedelmi gyakorlat tilalmáról szóló törvény szerinti saját magatartási kódexünk nincs.

Műszaki védelmi intézkedések és digitális adattartalom működése

A szerverek, melyek a weboldalunkon megjelenő adatokat biztosítják, 99,9%/év feletti elérhetőséggel rendelkeznek. A teljes adattartalmat folyamatosan mentjük, rendszeres időközönként, ha gond adódna, úgy az eredeti adatok visszaállíthatók. Az adatok, melyek weboldalunkon megjelennek, MySQL, illetve MSSQL adatbázisban kerülnek tárolásra. Ezen adatokat érzékeny mivoltukból adódóan megfelelő erősségű titkosítással tároljuk, kódolásukhoz pedig hardveres támogatást használunk, mely processzorba van építve.

Termékek tulajdonságai

Weboldalunkon az értékesítésre szánt termékek tulajdonságairól az adott termék oldalán található leírás szolgáltat információt.

Adatbeviteli hibák javítása és felelősség az adatok valóságáért

A megrendelés folyamata során, a rendelés megerősítése előtt adott a lehetőség a Fogyasztó által megadott adatok módosítására, javítására. A Fogyasztó által megadott adatok pontosságáért a Fogyasztó felelős. Ezen adatok alapján állítjuk ki a számlát, a szállítási címként megjelölt címre kézbesítjük a terméke(ke)t. Rendelése leadásával a Fogyasztó tudomásul veszi, hogy a Fogyasztó által hibásan megadott adatokból eredő károk, költségek áthárításra kerülnek. A hibás adatbevitel miatt való teljesítésért a felelősségét kizárjuk. Az elírt e-mail cím vagy postafiókja telítettsége következtében a visszaigazolás kézbesíthetetlennek minősül, ezáltal a szerződés megvalósulását akadályozhatja.

Eljárás hibás ár esetén

Amennyiben gondosságunk ellenére nyilvánvalóan hibás ár került feltüntetésre, tájékoztatjuk a Fogyasztót a hibáról, és felkínáljuk a termék megvételét a helyes áron. így a Fogyaszó döntése szerint megrendeli a helyes áron a terméket vagy következmények nélkül elállhat a vásárlástól.

Webshop használata

Webshopunk a Felhasználó részére biztosítja a termékek bemutatását (termékek képpel, leírással, árral a weboldalon) és az online megrendelés opcióját. Weboldalunkon Ön menürendszerben böngészhet. A termékeket kategóriánként rendszerezve találja. Egy-egy kategória nevére kattintva megjelennek az abban szereplő termékek. A listaoldalról a termék részletes leírását a termék nevére kattintva találja. Webshopunkban kulcsszó alapján történő keresésre is van lehetőség.

Ha szeretne megvásárolni egy terméket, azt a kosár gombra történő kattintással teheti meg. A kosárban lévő termékeket a megnézheti, ellenőrizheti. Itt lehetősége van módosítani a mennyiségeken vagy törölni termékeket. A Kosár kiürítésére kattintva a kosár teljes tartalma törlődik.

A megrendelés folyamata során a Felhasználónak szükséges kiválasztani az általa preferált fizetési és szállítási módot. Közvetlenül a rendelés jóváhagyása előtt a Felhasználó a Megrendelés összesítése oldalon ellenőrizheti az adatok helyességét, a megrendelni kívánt termékeket és mennyiségüket.

Rendelés véglegesítése

Ha mindent rendben talál, a gombra kattintva véglegesítheti rendelését, melyről weboldalunkon és e-mailben is visszaigazolást kap. Abban az esetben, ha a visszaigazoló e-mailben veszi észre, hogy hibás adatot adott meg, kérjük, legkésőbb 24 órán belül jelezze felénk.

A weboldalunkon megjelenő tájékoztatás nem minősül részünkről történő szerződéskötési ajánlatnak. A Fogyasztó a megrendeléssel veszi tudomásul, hogy ajánlata megtettnek minősül és nyilatkozata fizetési kötelezettséggel jár. Ha az ajánlatát 48 órán belül nem igazoljuk vissza, a Fogyasztó mentesül ajánlati kötöttsége alól.

Rendelés feldolgozása és a szerződés megkötése:

A Fogyaszó bármikor leadhatja rendelését. Rendeléséről automatikus visszaigazolást kap, mely rendelése beérkezését jelenti, azonban ez a visszaigazolás nem minősül a Fogyasztó által tett ajánlat elfogadásának. Ha rendelésétől számítva 24 órán belül nem kap automatikus visszaigazolást e-mailben, kérjük, jelezze felénk, hiszen előfordulhat olyan technikai probléma, ami miatt nem érkezett meg rendszerünkbe rendelés.

Fizetés

Készpénzes fizetés

Ebben az esetben a fizetés az áru átadásakor történi, készpénzben a személyes átvételi ponton (Musicminutes Hangszerbolt 1027 Budapest Varsányi Irén u. 26).

Utánvét

A fizetés történhet készpénzben közvetlenül a csomag átvételekor, melyet a csomag kézbesítését végző futárnak kell átadni. Ebben az esetben megrendelés után átadjuk a futárszolgálat részére a küldeményt, amit a Fogyasztó által megadott címre kiszállítanak.

Szállítás

A szállításhoz a GLS szolgáltatásait veszük igénybe, ennek a feltételeit részletesen itt olvashatja el.

Teljesítési határidő:

A teljesítési határidő a megrendelés visszaigazolásától számítva 2-6 munkanap. Az ezen határidőtől való eltérést jelezzük minden esetben e-mailben.

Jogfenntartás és kikötés

Vásárlás, megrendelés
A honlap bármely megrendelési űrlapjának kitöltésével és a megrendelés, vagy megrendelés véglegesítése gomb lenyomásával a Megrendelőt fizetési kötelezettség terheli. A honlapon kezdeményezett megrendelés elektronikus úton megkötött szerződésnek minősül, amelyre az elektronikus kereskedelmi szolgáltatások, valamint az információs társadalommal összefüggő szolgáltatások egyes kérdéseiről szóló 2001. évi CVIII. törvény 5. és 6. §-ában foglaltak irányadóak. A szerződés a távollevők között kötött szerződésekről szóló 1999. (II.5.) Kormányrendelet hatálya alá tartozik.
Utánvétes fizetési mód esetén a megrendelés véglegesítése után Felcsiki Dániel E.V. automatikusan postázza a Megrendelőnek a terméket, amit a Megrendelő köteles átvenni és kifizetni a posta képviselőjének, vagy futárnak. Amennyiben a Megrendelő bármely okból nem veszi át és/vagy nem fizeti ki a megrendelt termék díját, a visszaküldési-, és adminisztrációs költségekre 4.000 Ft-ot számolunk fel, melyet a Megrendelő köteles kifizetni. Ennek érdekében Felcsiki Dániel E.V. 8 napos határidővel átutalásos számlát állít ki és küld el ajánlva a Megrendelőnek,
ill. fenntartja magának a jogot, hogy egyes megrendeléseket indoklás nélkül, pl. versenyérdek-ütközés miatt elutasítson. Ezzel szemben a megrendelő panasszal, jogorvoslattal nem élhet.
A Megrendelő a megrendelési űrlap oldalán lévő összes információt és feltételt a megrendelési űrlapon található megrendelés, vagy megrendelés véglegesítése gomb megnyomásával önmagára nézve kifejezetten kötelezőnek ismeri el.
Termék megrendelési feltételek
Végfelhasználói szerződés
A kiválasztott termékek megrendelését követően email-ben értesítünk arról, hogy rendelésedet fogadtuk.
A szerződés a rendelés leadásával az Felcsiki Dániel E.V.-val jön létre.
A honlapon feltüntetett árak bruttó árak, 0 %-os ÁFÁ-t Tartalmaznak.
A megrendelés után a számlát a teljes összegről 4-6 munkanapon belül postai, vagy elektronikus úton e-mailben küldjük.
A honlap-rendszer bármely megrendelési űrlapjának kitöltésével és a megrendelés gomb lenyomásával a felhasználót fizetési kötelezettség terheli.

Fogyasztói tájékoztató a 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet alapján:

Tájékoztatás a Fogyasztót megillető elállási jogról

Fogyasztónak a Ptk. 8:1. § 1. bekezdés 3. pontja alapján kizárólag a szakmája, önálló foglalkozása, üzleti tevékenysége körén kívül eljáró természetes személy minősül, ennek értelmében jogi személyek nem élhetnek az indokolás nélküli elállás jogával!

A Fogyasztót a 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet 20. § alapján indokolás nélküli elállási jog illet meg. A Fogyasztó gyakorolhatja elállási jogát a termék adásvételére irányuló szerződés esetén a termék átvételének napjától számított 14 napos határidőn belül.

A Fogyasztó elállási jogát gyakorolhatja a szerződés megkötésének és a termék átvételének napja közti időszakban is.

Amennyiben a szerződés megkötésére a Fogyasztó tett ajánlatot, megilleti őt a szerződés megkötése előtt az ajánlat visszavonásának joga, mely megszünteti a szerződés megkötésére irányuló ajánlati kötöttséget.

Elállási nyilatkozat, Fogyasztó elállási és felmondási joga

A 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet 20. §-ban biztosított jogát a Fogyasztó az erre vonatkozó nyilatkozata útján gyakorolhatja.

Fogyasztói elállási nyilatkozat érvényessége

Határidőben érvényesítettnek tekintjük az elállási jogot, amennyiben a Fogyasztó nyilatkozatát határidőn (14 napon) belül elküldi részünkre.

A Fogyasztót terheli a bizonyítás, miszerint elállási jogát e rendelkezéssel összhangban gyakorolta.

A Fogyasztó elállási nyilatkozatának beérkezése után elektronikusan visszaigazoljuk a Fogyasztó számára az elállási jog gyakorlásának tényét, illetve tudomásul vételét.

A Megrendelő jogosult a vásárlástól 14 napon belül elállni a bontatlan és használatba nem vett termék, csomag visszaküldésével. Ez esetben a Megrendelő 14 napon belül visszakapja a termék árának teljes összegét.
Amennyiben a postaköltség külön szolgáltatásként került kiszámlázásra, úgy annak visszatérítésére a Megrendelő nem jogosult.
A csomag visszaküldésének díja a Megrendelőt terheli.
A Megrendelő elveszti az elállás jogát, amennyiben kibontja a csomagot és használatba veszi a terméket. (Lásd: 17/1999. (II. 5.) Korm. rendelet 5§ d, bekezdés).
Visszaküldeni csak átvett, a postásnak (futárnak) kifizetett terméket lehet. Nem minősül a megrendeléstől való jogos elállásnak a csomag átvételének elmulasztása vagy szándékos megtagadása.

Visszatartási jog

Visszatarthatjuk a Fogyasztónak visszajáró összeget, amíg a Fogyasztó vissza nem küldte a terméket vagy egyértelműen nem igazolta, hogy visszaküldte. Utánvéttel, illetve portósan feladott csomagokat nem fogadunk el.

 

Fogyasztó kötelezettségei elállása/felmondása esetén:

Termék visszaszolgáltatása

Ha a Fogyasztó a 45/2014. (II. 26.) Korm. rendelet 22. § alapján eláll a szerződéstől, a terméket haladéktalanul, legkésőbb az elállás közlésétől számított 14 napon belül köteles visszaküldeni vagy általunk a termék átvételére jogosult személynek átadni. Határidőben teljesítettnek minősül a visszaküldés, ha a Fogyasztó a terméket a határidő lejárta előtt elküldi.

Termék visszaszolgáltatásával kapcsolatos költségek viselése

A termék visszaküldésének költsége a Fogyasztót terheli. A terméket a számla kiállító címére szükséges visszaküldeni. Utánvéttel, illetve portósan feladott csomagokat nem fogadunk el.

Fogyasztó felelőssége az értékcsökkenésért

A Fogyasztó felel a termék jellegének, tulajdonságának, működésének megállapításához szükséges használatot meghaladó használatból eredő értékcsökkenésért.

Jótállás/szavatosság
Az Eladó szavatolja, hogy a leszállított termék(eket) a közölt
fényképeknek (amelyek megjelenítik a termék összes külsõ
jellemzõjét)és a termékleírásnak (amely leírja a termékrõl tudható
összes adatot, például: gyártás helye, ideje, a gyártó neve és a termék
állapotleírása)megfelelõ állapotban adja át a Vevõnek vagy a
szállítmányozónak.
Eladó felhívja a Vevő figyelmét, hogy az általa forgalmazott használt árucikkek adatlapján
feltüntetésre kerülnek az áru felismerhető hibái, azok megismerését Vevő a megrendeléssel elismeri.
Használt termék vásárlásakor a Vevő tisztában van azzal, hogy az általa vásárolt termék korára és
állapotára tekintettel bármikor meghibásodhat, amely meghíbásódás a természetes elhasználódás
körébe tartozik, és nem minősül hibás teljesítésnek.
Eladó az általa forgalmazott termékekre önkéntes jótállást nem vállal.
Eladót hibás teljesítés esetén jótállási kötelezettség a jogszabályokban megjelölt esetekben terheli.
Eladó hibás teljesítés esetén a Ptk.-ban szabályozott kellékszavatosság terheli. Nem terheli Eladót a
kellékszavatosság, amennyiben a termék hibáját a Vevő megismerte.

Záró rendelkezések
A szerződő felek rögzítik, hogy a jelen szerződést átolvasást és értelmezést követően, mint akaratukkal mindenben megegyezőt, elfogadnak és magukra nézve kötelező érvényűnek ismernek el.
 

Felcsiki Dániel
EV